Okul Merdiven Güvenlik Filesi

 • Merdiven filesi veya okul merdiven güvenlik filesi, denilince akla olası merdivenlerde yaşanılacak kazaların önüne geçmeye yarayan güvenlik file sistemidir. 

 • Okul Merdiven Güvenlik Filesi teknik özellikleri: 4 mm ip kalınlığından 6 mm ip kalınlığında ve 3 cm göz aralığından 10 cm göz aralığında değerlerindedir. İlk orta okullar için genel olarak 4mm ip 4 cm göz aralığı tavsiye edilir.

 • Tse belgeli, uygun fiyat, üst düzey güvenlik ve mimari görsellik ile birlikte; Okul Merdiven Güvenlik Filesi kullanımı kazalara engel olmaktadır. 

  Merdiven filesi veya merdiven güvenlik filesi önemi : Ülkemizde ve dünyada her geçen gün iş güvenliği ve sağlığı hızla önem kazanmaktadır. Merdiven filesi ders aralarında bahçeye inmenin en eğlenceli ve kısa yöntemi olarak trabzanlardan kayarak inmeyi denememiş olanımız var mıdır? Okulun merdiven korkuluklarından kayarak aşağı inmek her zaman eğlenceli görünür. Fakat öğrenciler için tüm bu eğlenceli anlar zaman zaman kazalara yol açmaktadır. Okul merdivenlerindeki tek eğlence elbette ki sadece trabzanlardan kaymak değil. Merdiven korkulukları üzerinden bir kattan diğerine atlamanın da ne kadar eğlenceli olduğunu hatırlarsınız. Ancak bazen sadece dikkatsizce merdiven korkuluklarına yaslanmak bile bazen istenmeyen kazalara neden olabiliyor.

merdiven filesi

 

 

Merdiven Filesi, Balkon filesi, Güvenlik ağı, Spor Fileleri denildiğinde yılların verdiği çalışma ile lider Şirket olma yolunda ilerlerken,

 •  Merdiven Filesi 
 •  Balkon Filesi 
 •  Güvenlik Ağı 
 •  İnşaat Güvenlik Ağı
 •  Hayvan Koruma File Ağları
 •  Spor File Ağları
 • Tarım Filesi
 • Dekoratif Koruma Filesi

gibi konularda siz saygıdeğer 7'den 70'e Herkese gereken tüm desteği sağlıyoruz.

Merdiven Filesi denildiği zaman İş Güvenliği Ve Sağlığı sektöründeki öncü konumumuz ile ilerlerken, 7'den 70'e Herkese en uygun Merdiven Filesi, Balkon filesi, Güvenlik ağı, Spor Fileleri fiyatları ile hızlı, kaliteli ve güvenli çözümler sunmaktayız.

Bizlere İstanbul bölgesinden 

https://www.fileguvenlik.com İnternet sitemizde yer alan telefon numaramız ve mail adresimiz ile her zaman ulaşabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey bizi aramak. ALFA FİLE GÜVENLİK | Güvenlik Ve Koruma Ağları İmalatı, yılların verdiği deneyimle siz değerli 7'den 70'e Herkese Merdiven Filesi, Balkon filesi, Güvenlik ağı, Spor Fileleri hizmeti vermektedir.

Merdiven Filesi - ALFA FİLE GÜVENLİK | Güvenlik Ve Koruma Ağları İmalatı

Lokomotif ürünlerimiz: Merdiven Güvenlik Filesi, İnşaat Güvenlik Ağı, Depo Raf Güvenlik Ağı, Balkon Güvenlik Filesi, Sektörde, Türkiye’nin önde gelen güvenlik ağ ve filesi üreticisi olarak Hizmet ve ürün kalitesiyle tüketicinin birinci tercihi olarak sürekliliği sağlamaktayız. Faaliyette bulunduğumuz sektörlerde; bireye ve topluma saygılı, hukuka, ekonomik ve ahlaki ilkelere bağlı, sağlık, emniyet, çevreye duyarlı olarak Alfa File ve Ağları Üretim A.Ş. müşterileri, çalışanları ve hissedarlarının beklentilerini en üst seviyede karşılamak.

Merdiven Filesi Denildiğinde Akla Gelen İstanbul Lider Şirket - ALFA FİLE GÜVENLİK | Güvenlik Ve Koruma Ağları İmalatı

İş Güvenliği Ve Sağlığı alanında öncü Şirket olan ALFA FİLE GÜVENLİK | Güvenlik Ve Koruma Ağları İmalatı, Merdiven Filesi Balkon Filesi Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik AğıHayvan Koruma File AğlarıSpor File AğlarıTarım FilesiDekoratif Koruma Filesikonularında siz değerli 7'den 70'e Herkese artan tecrübe, birikim ve deneyimler ile daha kaliteli bir hizmeti buluşturmaktan gurur duyar.

ALFA FİLE GÜVENLİK | Güvenlik Ve Koruma Ağları İmalatı olarak, 7 gün, 24 saat 7'den 70'e Herkese hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

Merdiven Filesi, Balkon filesi, Güvenlik ağı, Spor Fileleri hizmetinde, İş Güvenliği Ve Sağlığı alanında Türkiye'nin her yerinde verdiğimiz hizmetlerde sonuna kadar 7'den 70'e Herkese, güzel bir hizmet vermeye devam ediyoruz.

Bu hizmetlerde de kalitenin en iyisini 7'den 70'e Herkese sunmaktayız.

Bizlerden Merdiven Filesi hakkında bilgi almak için İstanbul ve diğer bölgelerden 365 gün boyunca ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

 Merdiven Filesi İletişim

İstanbul bölgesinde Merdiven Filesi hizmeti almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. ALFA FİLE GÜVENLİK | Güvenlik Ve Koruma Ağları İmalatı olarak biz 7'den 70'e Herkese, Merdiven Filesi Balkon Filesi Güvenlik Ağı İnşaat Güvenlik AğıHayvan Koruma File AğlarıSpor File AğlarıTarım FilesiDekoratif Koruma Filesi hizmetleri sunuyoruz.

Siz de Merdiven Filesi hakkında soru sormak için ve detaylı bilgiye ulaşmak için bizlere


 0850 441 25 32 info@fileguvenlik.com 0544 231 63 48

iletişim alanlarından ulaşabilirsiniz.

İstanbul Merdiven Filesi - Merdiven Filesi İstanbul - Merdiven Filesi - Merdiven Filesi Fiyat, İstanbul Merdiven Filesi Fiyatlarımız, Merdiven Filesi En uygun, İstanbul Merdiven Filesi TSE 1263-1, Merdiven Filesi Profesyonel, İstanbul Merdiven Filesi Montaj, Merdiven Filesi Nasıl Yapılır, İstanbul Merdiven Filesi Dekoratif, Merdiven Filesi Sağlam, İstanbul Merdiven Filesi Güçlü, Merdiven Filesi File Ağı İmalatı

https://www.fileguvenlik.com

 • Merdiven filesi teknik şartnamesi, uygulama yapılacak alanlara göre farklılık gösterebilir. Bir kişinin 2 metreye kadar olan bir yükseklikten yatay ya da dikey olarak düşmesi çoğu zaman yaralanmalara yol açmakta, zaman zaman omurga vb. hasarına da sebep olmaktadır. Burada düşülen zeminin de önemi bulunmaktadır. Sert zeminler en tehlikeli tip olup, kişiler toprak, yumuşak… vb. yerine sert zeminlere düştüklerinde, düşüş şekillerine de bağlı olarak; ciddi şekilde yaralanabilmektedirler.

  Standart bir merdivende iki merdiven katı arasındaki yükseklik 3m civarındadır ve binalar hepimizin bildiği gibi sert zeminlidirler. Bu şartlar altında herhangi bir birey veya çocuk için okullarda bu yükseklikten düşmek ciddi yaralanmalara ve istenmeyen şekilde sonuçlanabilecek kazalara sebep olabilmektedir.

  Merdivenlerden, merdiven boşluklarından düşmelere bağlı yaralanmaların önüne merdiven güvenlik fileleriyle geçebilirsiniz. Çocuklarımızın güvenliği için günümüzde birçok okul merdiven kazalarının önüne geçmek istemektedir. Böylece okul merdivenlerinde ve merdiven katları arasında güvenlik filesi kullanımını seçmektedir. Alfa File ve Güvenlik Ağ Üretim Sanayi güvenlik fileleriyle tüm merdiven ve merdiven boşluklarını güvenli hale getirebilirsiniz.

 • Merdiven filesi, denilince akla Türkiye'de uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışıyla karşılacağınız adres. Merdiven güvenlik filesi, fiyatları için 0544 231 63 48 numaralı telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

 • Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdik. Merdiven boşluklarınızın ölçümü, gönderdiğiniz resimlerden yapay zeka kullanarak ihtiyacınız olan merdiven güvenlik filesi  miktarını hesaplıyoruz.

 

 • Okullarımız için özel olarak üretilmiş merdiven güvenlik fileleri hakkında detaylı bilgiler şu şekildedir.

  Kendi üretimimiz olduğundan istediğiniz en ve boy da ürün siparişi verebilirsiniz.

  Ürünlerimizin boyası tamamen yerli üretim olup, kaynama usulu ile boya uygulanır. 

  Boyalı ürünler maliyet olarak daha pahalı olmasından bir çok firma müşterilerini beyaz renk olan(polyester) ürüne yönlendirmektedir.

  Unutulmaması gereken öenmli hatırlatma: Piyasada %100 polyamid olarak lanse edilen ürünlerin %90'ı polyesterdir. 

  Ayırt etmenin en basit yollarından biri ürünü beyaz yerine başka bir renkte sipariş etmektedir.

  En garanti yöntemi ise ürünün TSE EN 1263-1 belgesini sorgulamaktır.

  Bilindiği üzere tse en 1263-1 belgesi sadece %100 polyamid hammaddesine sahip ürünlere verilmektedir.

  Beyaz renk seçilmemesinin bir diğer sebebi ürünün çabuk kir göstermesidir.

 • İstediğiniz renk seçeneği renler için tıklayınız.
 • Merdiven Güvenlik Filesi (Ağı) Fiyatları

 • Merdiven fileleri kurulum yapılacak alanı kazalardan tamamen korumaya göre tasarlanıp hazırlanmaktadır. 
 • Üretimini yaptığımız filelerin fiyatlarının hesaplanması için bazı formüller mevcuttur. 
 • En kaliteli hizmet en uygun fiyat prensibi her zaman önceliğimiz olmuştur.
 • Okul, bina, hastane ve kurum için Merdiven Güvenlik Filesi  Fiyatları için tıklayınız
 • 3 cm / 4 cm / 5 cm / 8 cm / 10 cm Göz aralık ölçülerinde,
 • 3 mm / 3,5 mm / 4 mm / 6 mm ip kalınlığında
 • TSE EN 1263-1 Belgeli
 • Kenarları halat overloklu
 • Kare kesim  
 • %100 Polyamid

 

-Merdiven Güvenlik Filesi veya Ağı hakkında

Güvenlik ağları, yetkisiz erişimi engellemek veya yüksekten düşmelere karşı korumak için tasarlanmış fiziksel bariyerler veya sistemlerdir. İşçiler veya sporcular ile potansiyel tehlikeler arasında bir bariyer sağlamak için inşaat, endüstri ve spor ortamlarında yaygın olarak kullanılırlar. Güvenlik ağları, çelik ağ, naylon veya polipropilen gibi çeşitli malzemelerden yapılabilir ve tipik olarak sağlam bir yapıya veya destek sistemine sabitlenir. Kalıcı veya geçici olabilirler ve belirli ihtiyaçlara uyacak şekilde özelleştirilebilirler. Kendi özel ölçülü merdiven ağınızı yapılandırın. Yukarıdaki renklerden birini seçin ve istediğiniz uzunluk ve genişliği uygun alanlara girin. Filenin yüzey alanı, ağırlığı ve fiyatı daha sonra otomatik olarak hesaplanacak ve gösterilecektir. Ağın yakl. Her tarafta 7 mm kalınlık (örnek resme bakın). Kenar ağına ek bir ip dikilir/bağlanır. Sınır, ağın her tarafında düzgün bir dış kenar sağlar ve aynı zamanda sabit, gerilime dayanıklı ankraj noktaları sağlar. Kenarlık ve tüm dikişler ağ ile aynı renkte yapılır. Güvenlik ağı dokuma, derin boyalı polipropilen filament iplikten oluşur. Bu, oldukça yırtılmaz ve stabil bir sentetik elyaftır. Düğümlü bir bağlantıdan daha az kararlı olmayan düğümsüz dokuma sayesinde ağ şeklini mükemmel şekilde korur. Malzeme elbette %100 toksik değildir ve mukus zarlarıyla (ağız, gözler) temas da tamamen güvenlidir. Hava koşullarına dayanıklılıkları ve UV stabiliteleri sayesinde güvenlik ağlarımız hem dış mekan hem de iç mekan kullanımı için uygundur.

Merdiven filesi kullanımı zorunlu mu?

Dünyada ve ülkemizde merdiven filesi, merdiven boşluklarında kullanılmaktadır. Milli eğitim bakanlığı okullara yayınladığı genelgede İSG kapsamında okul merdiveni ve diğer gerekli alanlarda merdiven filesi kullanmını zorunlu hale getirmiştir. Merdiven filesi kullanımı merdiven aralığına düşmeyi engeller

Merdiven araları ne kadar olmalıdır?

Merdiven filesi kullanımı için merdiven aralarının dar veya geniş olması önemli değildir. Merdiven arası kapama yapılması kişinin merdiven arası boşluğana düşmesini engellediği gibi bir merdivenden diğer alt çapraz iniş merdivenine de düşmeyi engeller. 

Merdiven Filesi seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Merdiven filesi, merdiven arası boşluğu kapatma işlemine yardımcı olarak olası kazaları ortadan kaldırır fakat merdiven filesi seçerken nelere dikkat etmek gerekir konusuda çok önemlidir.

Uygulama yapılacak alanda ilk olarak yaş grupları çok önemlidir. Kullanılacak file göz aralıkları ve ip kalınlıkları burada doğru tercih edilmelidir. İlk olarak sipariş vermeden önce bu konuda iş güvenlik uzmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz.

Merdiven filesi seçiminde göz aralıklarına karar verilirken, uygulama yapılacak alana gelen en ufak ziyaretçi yaşı en önemli bilgilerden biridir.

Merdiven filesi çeşitleri:

Perde sistem: Tek bir file tavandan tabana kadar uygulanır.

Tünel sistem: File dikdörtgen prizma şeklinde tavandan taba uygulanır.

Merdiven Filesi veya Güvenlik Ağı kaç metreden sonra zorunlu? 

Merdiven Filesi veya Güvenlik ağı bir katı aşmış tüm yapılarda yaralanma veya daha kötü sonuçlar yaşanabilecek tüm alanlara zorunludur.

 

 • 2022 yılı  3850 adet OKUL MERDİVEN FİLESİ montajı tamamlamanın gururunu duymaktayız. Bazı okullarımız.
 • 2023 yılı ilk 12 ay 4457 adet Okul ve kurum MERDİVEN FİLESİ montajı tamamlanıştır.
 • 2024 yılı ilk 6 ay 3742 adet okul, hastane, emniyet binası, adliye ve binalar olarak Merdiven Filesi montajı tamamlanmıştır. Çağlayan Adliyesi, Tekirdağ Adliyesi ve son olarak inegöl adliyesi montajları tamamlanmıştır.

 

TSE EN 1263-1