Okul Merdiven Güvenlik Filesi

 • OKUL MERDİVENİ GÜVENLİK FİLESİ KULLANIMI KAZALARA ENGEL OLMAKTADIR

  Merdiven filesi önemi : Ders aralarında bahçeye inmenin en eğlenceli ve kısa yöntemi olarak trabzanlardan kayarak inmeyi denememiş olanımız var mıdır? Okulun merdiven korkuluklarından kayarak aşağı inmek her zaman eğlenceli görünür. Fakat öğrenciler için tüm bu eğlenceli anlar zaman zaman kazalara yol açmaktadır. Okul merdivenlerindeki tek eğlence elbette ki sadece trabzanlardan kaymak değil. Merdiven korkulukları üzerinden bir kattan diğerine atlamanın da ne kadar eğlenceli olduğunu hatırlarsınız. Ancak bazen sadece dikkatsizce merdiven korkuluklarına yaslanmak bile bazen istenmeyen kazalara neden olabiliyor.

  Bir kişinin 2 metreye kadar olan bir yükseklikten yatay ya da dikey olarak düşmesi çoğu zaman yaralanmalara yol açmakta, zaman zaman omurga vb. hasarına da sebep olmaktadır. Burada düşülen zeminin de önemi bulunmaktadır. Sert zeminler en tehlikeli tip olup, kişiler toprak, yumuşak… vb. yerine sert zeminlere düştüklerinde, düşüş şekillerine de bağlı olarak; ciddi şekilde yaralanabilmektedirler.

  Standart bir merdivende iki merdiven katı arasındaki yükseklik 3m civarındadır ve binalar hepimizin bildiği gibi sert zeminlidirler. Bu şartlar altında herhangi bir birey veya çocuk için okullarda bu yükseklikten düşmek ciddi yaralanmalara ve istenmeyen şekilde sonuçlanabilecek kazalara sebep olabilmektedir.

  Merdivenlerden, merdiven boşluklarından düşmelere bağlı yaralanmaların önüne merdiven güvenlik fileleriyle geçebilirsiniz. Çocuklarımızın güvenliği için günümüzde birçok okul merdiven kazalarının önüne geçmek istemektedir. Böylece okul merdivenlerinde ve merdiven katları arasında güvenlik filesi kullanımını seçmektedir. Alfa File ve Güvenlik Ağ Üretim Sanayi güvenlik fileleriyle tüm merdiven ve merdiven boşluklarını güvenli hale getirebilirsiniz.

 •  

 • Okullarımız için özel olarak üretilmiş merdiven güvenlik fileleri hakkında detaylı bilgiler şu şekildedir.

  Kendi üretimimiz olduğundan istediğiniz en ve boy da ürün siparişi verebilirsiniz.

  Ürünlerimizin boyası tamamen yerli üretim olup, kaynama usulu ile boya uygulanır. 

  Boyalı ürünler maliyet olarak daha pahalı olmasından bir çok firma müşterilerini beyaz renk olan(polyester) ürüne yönlendirmektedir.

  Unutulmaması gereken öenmli hatırlatma: Piyasada %100 polyamid olarak lanse edilen ürünlerin %90'ı polyesterdir. 

  Ayırt etmenin en basit yollarından biri ürünü beyaz yerine başka bir renkte sipariş etmektedir.

  En garanti yöntemi ise ürünün TSE EN 1263-1 belgesini sorgulamaktır.

  Bilindiği üzere tse en 1263-1 belgesi sadece %100 polyamid hammaddesine sahip ürünlere verilmektedir.

  Beyaz renk seçilmemesinin bir diğer sebebi ürünün çabuk kir göstermesidir.

 • İstediğiniz renk seçeneği renler için tıklayınız.
 • Merdiven Güvenlik Filesi (Ağı) Fiyatları

 • Merdiven fileleri kurulum yapılacak alanı kazalardan tamamen korumaya göre tasarlanıp hazırlanmaktadır. 
 • Üretimini yaptığımız filelerin fiyatlarının hesaplanması için bazı formüller mevcuttur. 
 • En kaliteli hizmet en uygun fiyat prensibi her zaman önceliğimiz olmuştur.
 • Okul, bina, hastane ve kurum için Merdiven Güvenlik Filesi  Fiyatları için tıklayınız
 • 3 cm / 4 cm / 5 cm / 8 cm / 10 cm Göz aralık ölçülerinde,
 • 3 mm / 3,5 mm / 4 mm / 6 mm ip kalınlığında
 • TSE EN 1263-1 Belgeli
 • Kenarları halat overloklu
 • Kare kesim  
 • %100 Polyamid

Merdiven filesi kullanımı zorunlu mu?

Dünyada ve ülkemizde merdiven filesi, merdiven boşluklarında kullanılmaktadır. Milli eğitim bakanlığı okullara yayınladığı genelgede İSG kapsamında okul merdiveni ve diğer gerekli alanlarda merdiven filesi kullanmını zorunlu hale getirmiştir. Merdiven filesi kullanımı merdiven aralığına düşmeyi engeller

Merdiven araları ne kadar olmalıdır?

Merdiven filesi kullanımı için merdiven aralarının dar veya geniş olması önemli değildir. Merdiven arası kapama yapılması kişinin merdiven arası boşluğana düşmesini engellediği gibi bir merdivenden diğer alt çapraz iniş merdivenine de düşmeyi engeller. 

Merdiven Filesi seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Merdiven filesi, merdiven arası boşluğu kapatma işlemine yardımcı olarak olası kazaları ortadan kaldırır fakat merdiven filesi seçerken nelere dikkat etmek gerekir konusuda çok önemlidir.

Uygulama yapılacak alanda ilk olarak yaş grupları çok önemlidir. Kullanılacak file göz aralıkları ve ip kalınlıkları burada doğru tercih edilmelidir. İlk olarak sipariş vermeden önce bu konuda iş güvenlik uzmanlarımızdan yardım talep edebilirsiniz.

Is the use of a ladder net mandatory?

Stair nets are used in stairwells in the world and in our country. The Ministry of National Education has made it compulsory to use ladder nets on school stairs and other necessary areas within the scope of OHS in the circular issued to schools. The use of stair net prevents falling into the stairwell

How long should the stairs be?

For the use of stair net, it does not matter whether the stairwells are narrow or wide. Closing between the stairs prevents the person from falling into the space between the stairs and also prevents falling from one ladder to the other lower cross landing ladder.

What should be considered when choosing a Ladder Net?

The stair net helps to close the gap between the stairwells and eliminates possible accidents, but it is very important to consider what to consider when choosing a stair net.

First of all, age groups are very important in the area to be applied. The mesh gaps and thread thicknesses to be used should be chosen correctly here. First of all, you can request help from our occupational safety experts before ordering.

TSE EN 1263-1