Dubleks Merdiven Filesi,

Bir kişinin 2 metreye kadar olan bir yükseklikten yatay ya da dikey olarak düşmesi çoğu zaman yaralanmalara yol açmakta, zaman zaman omurga vb. hasarına da sebep olmaktadır. Burada düşülen zeminin de önemi bulunmaktadır. Sert zeminler en tehlikeli tip olup, kişiler toprak, yumuşak… vb. yerine sert zeminlere düştüklerinde, düşüş şekillerine de bağlı olarak; ciddi şekilde yaralanabilmektedirler.

Standart bir merdivende iki merdiven katı arasındaki yükseklik 3m civarındadır ve binalar hepimizin bildiği gibi sert zeminlidirler. Bu şartlar altında herhangi bir birey veya çocuk için okullarda bu yükseklikten düşmek ciddi yaralanmalara ve istenmeyen şekilde sonuçlanabilecek kazalara sebep olabilmektedir.

Merdivenlerden, merdiven boşluklarından düşmelere bağlı yaralanmaların önüne merdiven güvenlik fileleriyle geçebilirsiniz. Çocuklarımızın güvenliği için günümüzde birçok okul merdiven kazalarının önüne geçmek istemektedir. Böylece okul merdivenlerinde ve merdiven katları arasında güvenlik filesi kullanımını seçmektedir. Alfa File ve Güvenlik Ağ Üretim Sanayi güvenlik fileleriyle tüm merdiven ve merdiven boşluklarını güvenli hale getirebilirsiniz.

Dubleks Merdiven Filesini evlerimizde de çocuklarımızı korumak için gönül rahatlığıyla kullanabiliriz.

Uzman kadromuz ile iletişime hemen geçebilirsiniz: Alfa File ve Güvenlik Ağ Müşteri Hizmetleri : 0850 441 25 32

 

TSE EN 1263-1